1. Resmi Makamlar
  2. Acenteler
  3. Emniyet Birimleri
  4. Yatırımcı
  5. İşletmeci
  6. Genel Müdür
  7. Güvenlik Müdürü

Ülkemiz ve ülke insanımız, bu bilgi çağında, bir çok konuda büyük başarılar elde etmiştir: Daha düne kadar özel sektörün her kademesinde olduğu gibi otellerimizde yabancı genel müdürler ve eğitmenlerden geçilmez ve bir dedikleri iki yapılmazken, bugün gelişmiş ülkeler dahil bir çok uluslar arası konaklama tesisinde ülke insanlarımız genel müdürlük ve çeşitli seviyelerde yöneticilik yapmaktadır.

Bu gerçeğe rağmen, hala ülkemizde yerli bir konseptin oluşmasına anlaşılmaz şekilde ayak direyen yöneticiler de bulunmaktadır. Tecrübelerimizden aktarırsak, Avrupa’dan bir güvenlik eğitimi veya denetimi geldiğinde, güvenlik yöneticilerimiz büyük bir ilgi iltifatla kendilerine birlikte çalışma ortamı sağlarken, konusunda akademik profesyonel ve çok tecrübeli olmasına rağmen yerli bir oluşuma ilgi göstermemektedir.

Turkey Safe Hotels Club-ün amacı, Türkiye’de konaklama tercihlerinde etkisi tartışılmayan güvenlik seçeneğinde büyük bir fark oluşturarak, küresel turizm ve konaklama sektöründe güvenlik hizmetlerini ölçülebilir dünya standartlarının üzerine çıkarmak için akademik-profesyonel ve paylaşımlı tecrübeli bir işbirliği konsepti oluşturmaktır.

Bu kulüp programlarına üye olan oteller; belli aralıklarla denetlenecek, personeline eğitim verilecek, güvenlik operasyonu formatlanacak, güvenlik yönetmeni akademik eğitimden geçirilecek ve sonrasında sertifikalanacaktır.

Özellikle beş temel programın uygulanması ile turizm ve konaklama güvenliğinde özel-sivil çabalarla belli aşamalar kat etmiş olan ülkelerin de üzerinde bir seviyeye geleceğimize inanıyoruz.

Çünkü; bizler yıllardır uluslar arası zincirlere dahil ve lokal beş yıldızlı otel, yaşam ve iş alanlarında güvenlik yöneticiliği yaptıktan sonra edindiğimiz uluslar arası ve lokal tecrübelerimizi; avukat-mimar-mühendis-sosyolog,psikologlar ve uzun süre saha tecrübesi emekli polis-asker-itfaiyeci ve otel güvenlik yönetmenlerinden oluşturduğumuz bir ekiple bu sistemi geliştirdik.

Sonuçta, konaklama en temel insanlık ihtiyacıdır ve yalnızca güvenli alanlarda yapılır. Tüm acente ve tur operatörleri de bu güvenlik algısına önem vermektedir. Burada bahsettiğimiz güvenlik 5188 sayılı kanunla düzenlenen Özel güvenlik Hizmetlerinden tamamen farklı; misafir memnuniyeti ile ticari kaygının belli bir marka ve sektör standartlarında teknik, sosyo-psikolojik ve algıya dayanan bir operasyonel çabadır.

Sürdürülebilir ve ölçülebilir güvenli ve emniyetli ortam sağlayacak dört temel ve son kapak olmak üzere toplam beş programdan oluşan sertifikalandırılabilir bir sistem olan bu çalışmanın merkezi Türkiye olacak ve diğer ülkelere françayz verilebilinecektir.

Bu konuda, sizlerden ricamız; mili bir çaba olan programımızdan başta resmi merciler, acenteler, yatırımcılar, işletmeciler olmak üzere her alanda ve fırsatta otellerimizin Genel Müdür ve Güvenlik Yönetmeni gibi sektör profesyonellerinin bizleri desteklemelerini salık vermenizdir.

Şimdiden vereceğiniz desteğe teşekkür ederiz…

Saygılarımızla www.worldsafehotelsclub.org Nihat DÖNMEZ (Makine Mühendisi) Oteller Güvenlik Danışmanı 0 (533) 395 78 73 seccoturk@gmail.com

"...KONAKLAMA EN TEMEL İNSANLIK İHTİYACIDIR ve YALNIZCA GÜVENLİ ALANLARDA YAPILIR..."
© 2019 WORLD SAFE HOTELS CLUB. Tüm Hakları Saklıdır.
Turkey Safe Hotels Club is a member of World Safe Hotels Club
Web Tasarım