Turkey Safe Hotels Club-ün amacı, konaklama tercihlerinde etkisi tartışılmayan güvenlik seçeneğinde büyük bir fark oluşturarak, ülke turizm ve konaklama sektöründe güvenlik hizmetlerini ölçülebilir dünya standartlarının üzerine çıkarmak için akademik-profesyonel ve paylaşımlı tecrübeli bir işbirliği konsepti oluşturmaktır.

Özellikle beş temel programın uygulanması ile turizm ve konaklama güvenliğinde özel-sivil çabalarla belli aşamalar kat etmiş olan ülkelerin de üzerinde bir seviyeye geleceğimize inanıyoruz.

Bu konuda başta otellerimizin Genel Müdür ve Güvenlik Yönetmeni gibi sektör profesyonellerinin bizleri makro ekibin birer emektar üyesi olarak görerek, çabamıza destek vermelerini bekliyoruz.

Ülkemiz ve ülke insanımız, bu bilgi çağında, bir çok konuda büyük başarılar elde etmiştir: Daha düne kadar otellerimizde yabancı genel müdürler ve eğitmenlerden geçilmez ve bir dedikleri iki yapılmazken, bugün gelişmiş ülkeler dahil bir çok uluslar arası konaklama tesisinde ülke insanlarımız genel müdürlük ve çeşitli seviyelerde yöneticilik yapmaktadır.

Bu gelişmelere paralel olarak, ancak sizlerin desteği ile bir anlam ifade edecek olan bu çaba sayesinde; ülkemizin konaklama-otelcilik sektörünün küresel standartlarda güvenlik seviyesine kavuşmuşluğunun uluslar arası turizm-konaklama arenasında konuşurluluğunu-bilinirliliğini sağlayabileceğiz.

Uluslar arası kabul görmüş standartlar süreci sonrasında verilecek sertifikalarla bu çabayı destekleyebileceğiz. Acenteler, misafir grup sorumluları kısa sürede ve arşivli olarak tercih edecekleri tesisin güvenlik seviyesi ve çabası hakkında beklediklerinden daha fazla bilgiye formatlı olarak ulaşabilecekler.

Çünkü;bu konsepte bir çaba ile

 • Dünya konaklama güvenliği gelişmelerinden haberdar olunacak.
 • Dünya, ülke, il, semt tehditleri yıllık,sezonluk,aylık,haftalık,günlük olarak üyelere iletilecek.
 • İl bazındaki tecrübeler anında üyelerle paylaşılacak.
 • Aylık toplantılarla tecrübe ve bilgi detaylı paylaşımları yapılabilecek.
 • Ortak kişi ve firma kara listeleri oluşturulabilecek.
 • Aylık güvenlik paylaşım bülteni üyelere ulaştırılabilecek.
 • Günlük eğitim notları personele aktarılmak üzere güvenlik yönetmenine iletilecek.
 • Resmi mercilerle özel ve paylaşım toplantıları yapılabilecek.
 • Akademik sertifika programları sayesinde güvenlik personelinin uluslar arası standartlarda hizmet verebilmesi sağlanacaktır.
 
 • HOTELSSECCO TRNETWORK
  (ÜYE OTELLER ARASI İŞBİRLİĞİ PLATFORMU)
 • HOTELS LOSS PREVENTION PROGRAM
  (OTEL GÜVENLİK YÖNETİMİ PROGRAMI)
 • HOTELS SECURITY AUDİT PROGRAM
  (OTEL GÜVENLİK DENETİM PROGRAMI)
 • TURKEY SAFE HOTELS CLUB
  (TÜRKİYE GÜVENLİ OTELLER KLUBÜ)
 • AKADEMİK SERTİFİKA PROGRAMLARI
  (HASAR ÖNLEME YÖNETİMİ)

Güvenli oteller programına eğitim ve organizasyon yapısına dahil otellere bir yıl geçerli “TURKEY SAFE HOTELS CLUB MEMBER” sertifikası verilecek.

Üye oteller, acente ve misafirlerine “HOTELSSECCO TRNETWORK MEMBER” sertifikası ile katma değer oluşturulabilecek.

HOTELS LOSS PREVENTION PROGRAM” ve “HOTELS SECURITY AUDİT PROGRAM MEMBER” programına katılan oteller, özel ve uluslararası standartlarda kendi denetimlerini haberli veya habersiz yaptırıp, raporlara göre güvenlik performansını, hissini ölçebilecek; sertifikalarını ve sonuçlarını uluslar arası sektör ortamlarında paylaşabilecektir.

"...KONAKLAMA EN TEMEL İNSANLIK İHTİYACIDIR ve YALNIZCA GÜVENLİ ALANLARDA YAPILIR..."
© 2019 WORLD SAFE HOTELS CLUB. Tüm Hakları Saklıdır.
Turkey Safe Hotels Club is a member of World Safe Hotels Club
Web Tasarım