Konaklama, en klasik insanlık ihtiyacıdır ve mutlaka güvenli alanlarda yapılır.Bir alanın güvenliği ise ölçülmekten ziyade hissedilir…

Birçok yabancı kaynaklı otel/oteller zinciri müşteri/misafir memnuniyeti, marka imajı kaygısı ile ülkemiz dahil, tüm halka firma/binalarında sektöre endeksli bazı Güvenlik Standartları oluşturmuş ve bu standartları birebir eğitim, çeşitli aralıklı/tekrarlı yayın, haberli/habersiz/, rutin/rutin dışı zamanlı olarak denetlemelerle takip etmekte, geliştirmektedir…

Özellikle, grup konaklama/faaliyetinden önce; haberli veya habersiz olarak otel güvenliği denetlemekte ve sonrasında rezervasyon aşamasına geçilmektedir. Bu denetlemeler de ise bizim de kullandığımız uluslar arası standartlar üzerinden yapılmakta ve değerlendirilmektedir.

Konaklama gruplarına hizmet veren acentelere, grup yetkilileri tarafından, konaklama tesisinin güvenliği hakkında bazı standardize çeklistler verilerek, doldurulması istenmekte, bu formlar üzerinden otel tercihi yapılmaktadır.

İşte, HOTELS SECURITY AUDİT PROGRAM’ının (OTEL GÜVENLİK DENETİM PROGRAMI) tam da amacı budur.

Programa dahil olan oteller, uzun yıllar otellerde güvenlik yönetmenliği yapmış, akademik kariyerli ve saha tecrübeli ekibimiz (makine mühendisi-yüksek mimar) tarafından; binanın mimarisi, bölge iklimi ve hava durumu, polis-itfaiye-sağlık kurumuna yakınlık ve bu kurumlarla ilişkilerden, bölge güvenlik renk kodu, tesis güvenlik arşivi, güvenlik ihlal katsayısı, asansör sayısından, içme suyu muhafazasına kadarki teknik ve idari konularda 14 temel ve 140 alt konuda bir kontrol listesi üzerinden üç ayda bir rutin-haberli, taleple habersiz ve rutin dışı denetlemeler yaparak, raporu yönetim merciinin değerlendirmesine (alınacak tedbirler tavsiyesi ile birlikte) sunar.

“HOTELS SECURITY AUDİT PROGRAM MEMBER” programına katılan oteller, özel ve uluslararası standartlarda kendi denetimlerini haberli veya habersiz yaptırıp, raporlara göre güvenlik performansını, hissini ölçebilecek; sonuçlarını uluslar arası sektör ortamlarında ve acentelerle paylaşabilecektir.

HOTELS SECURITY AUDİT PROGRAM’a üye otellere, e-ortamda sorgulanabilir özel kodlu (HOTELS SECURITY AUDİT PROGRAM MEMBER) sertifikası verilmektedir.

STANDART DENETİM SEVİYELERİ

GLOBAL VE LOKAL SOSYOKÜLTÜREL YAPIYA ENDEKSLİ OLARAK BELİRLENMİŞ ALARM SEVİYELERİNE ENDEKSLİ OLARAK ANALİTİK DEĞERLENDİRMELİ DENETİM UYGULAMLARI VE SEVİYELER…

*MAVİ ALARM SEVİYESİ ve TEDBİRLER
*SARI ALARM SEVİYESİ ve TEDBİRLER
*TURUNCU ALARM SEVİYESİ ve TEDBİRLER
BİR DEFAYA MAHSUS GÜVENLİK RİSK (TEKNİK-İDARİ) KEŞFİ VE RAPORU ÜCRETİ:
ÜÇ GİYDİRİLMİŞ ASGARİ ÜCRET +KDV

BİR DEFAYA MAHSUS DENETİM VE RAPORU ÜCRETİ:
ÜÇ GİYDİRİLMİŞ ASGARİ ÜCRET + KDV

YILLLIK (ÜÇ AYDA BİR TOPLAM DÖRT ) DENETİM VE RAPORU
(GÜVENLİ OTELLER PLATFORM üyeliği dahil)
SEKİZ GİYDİRİLMİŞ ASGARİ ÜCRET + KDV
"...KONAKLAMA EN TEMEL İNSANLIK İHTİYACIDIR ve YALNIZCA GÜVENLİ ALANLARDA YAPILIR..."
© 2019 WORLD SAFE HOTELS CLUB. Tüm Hakları Saklıdır.
Turkey Safe Hotels Club is a member of World Safe Hotels Club
Web Tasarım