Turkey Safe Hotels Club-ün amacı, konaklama tercihlerinde etkisi tartışılmayan güvenlik seçeneğinde büyük bir fark oluşturarak, ülke turizm ve konaklama sektöründe güvenlik hizmetlerini ölçülebilir dünya standartlarının üzerine çıkarmak için akademik-profesyonel ve paylaşımlı tecrübeli bir işbirliği konsepti oluşturmaktır.

Özellikle beş temel programın uygulanması ile turizm ve konaklama güvenliğinde özel-sivil çabalarla belli aşamalar kat etmiş olan ülkelerin de üzerinde bir seviyeye geleceğimize inanıyoruz.

Bu konuda başta otellerimizin Genel Müdür ve Güvenlik Yönetmeni gibi sektör profesyonellerinin bizleri makro ekibin birer emektar üyesi olarak görerek, çabamıza destek vermelerini bekliyoruz.

Ülkemiz ve ülke insanımız, bu bilgi çağında, bir çok konuda büyük başarılar elde etmiştir: Daha düne kadar otellerimizde yabancı genel müdürler ve eğitmenlerden geçilmez ve bir dedikleri iki yapılmazken, bugün gelişmiş ülkeler dahil bir çok uluslar arası konaklama tesisinde ülke insanlarımız genel müdürlük ve çeşitli seviyelerde yöneticilik yapmaktadır.

Bu gerçeğe rağmen, hala ülkemizde yerli bir konseptin oluşmasına anlaşılmaz şekilde ayak direyen yöneticiler de bulunmaktadır. Tecrübelerimizden aktarırsak, Avrupa`dan bir güvenlik eğitimi veya denetimi geldiğinde, güvenlik yöneticilerimiz büyük bir ilgi iltifatla kendilerine birlikte çalışma ortamı sağlarken, konusunda akademik profesyonel ve çok tecrübeli olmasına rağmen yerli bir oluşuma ilgi göstermemektedir.

Oysa özellikle bizlerin amacı kimseyi kötülemek veya koltuğundan etmek değildir. Aksine çabalarını formatlayıp uluslar arası standartlar üzerinden sertifikalandırmaktır.

Tekrarla rica ediyoruz; otellerimizin Genel Müdür ve Güvenlik Yönetmeni gibi sektör profesyonellerinin bizleri makro ekibin birer emektar üyesi olarak görerek, çabamıza destek vermelerini bekliyoruz.

"...KONAKLAMA EN TEMEL İNSANLIK İHTİYACIDIR ve YALNIZCA GÜVENLİ ALANLARDA YAPILIR..."
© 2019 WORLD SAFE HOTELS CLUB. Tüm Hakları Saklıdır.
Turkey Safe Hotels Club is a member of World Safe Hotels Club
Web Tasarım